Kližan vybojoval dva body, prešli sme cez Portugalcov

Dátum: 13. 10. 2012 Kližan vybojoval dva body, prešli sme cez Portugalcov

Rozhodujúci bod v daviscupovom stretnutí s Portugalskom vybojoval Martin Kližan, ktorý vyhral nad Joanom Sousom 6:2, 7:5, 6:7 (9), 6:1. Slovenskí tenisti nakoniec triumfovali v 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny 3:1, pričom ambasádor STARS for STARS prispel dvomi bodmi.

Martin najprv v piatok zvíťazil nad Eliasom 3:6, 6:2, 7:6 (4), 6:2. Lacko síce potom prehral so Sousom, ale naši deblisti Mertiňák a Polášek v sobotu zdolali pár Elias, Sousa 7:5, 4:6, 7:6 (5), 6:3. Vedenie 2:1 nad Portugalskom definitívne spečatil Kližan, keď zdolal Sousu 6:2, 7:5, 6:7 (9), 6:1. „V prvom sete robil Sousa veľmi veľa chýb. Potom začal viac bojovať a mal trochu aj šťastie, vydrel tretí set. Ukazoval, že je veľký bojovník a že to nevzdá len tak. Tajbrejk som mohol vyhrať, ale prehral som ho, mal som smolu," vysvetľoval Kližan, ktorý sa nebál ani po treťom prehratom sete v tajbrejku. "S tým človek musí žiť a s s tým vyrovnať. Keď tomu podľahne, nie je z neho dobrý hráč. Musí sa stále sústrediť na výkon," hovorí Martin, ktorý pochválil atmosféru v bratislavskom NTC. "Cítim sa fajn, trochu som unavený, ale to je normálne. Atmosféra bola brutálna, ďakujem všetkým divákom, že ma povzbudzovali, bolo to super," ďakoval slovenský tenista.