Karhan načal írske Sligo

Dátum: 31. 8. 2012 Karhan načal írske Sligo

Futbalisti Spartaka Trnava aj s naším ambasádorom Miroslavom Karhanom úspešne vstúpili do pohárovej Európy. V úvodnom súboji 2. predkola Európskej ligy zvíťazili na svojom štadióne nad írskym lídrom Sligo Rovers 3:1. Ak by náš zástupca zvládol aj odvetu, v ďalšom kole narazí na silného rumunského protivníka Steaua Bukurešť.

Trnavčania zrazili svojho súpera na kolená v závere prvého polčasu, keď v priebehu siedmich minút nastrieľali tri góly. Spartak nakopol kapitán a ambasádor nášho projektu Miroslav Karhan, ktorý po rohovom kope otvoril skóre. "Mali sme aj trošku šťastie, pretože súper predtým nepremenil dve šance. Následne sme využili zaváhanie hostí, prvý môj gól padol po štandartke, ďalší sme pridali po chybe gólmana a pri treťom sme ich nachytali na hruškách," opísal góly Miroslav Karhan.

Bývalého slovenského futbalistu mrzí iba to, že v druhom polčase jeho tím nepridal ďalší zásah. "Práve naopak, inkasovali sme. Výsledok 3:0 by bol do odvety lepší, ale aj tak máme všetko vo svojich rukách. Zopakovali sme zlý druhý polčas ako v lige s Košicami," pokračoval skúsený záloník. Ak Trnava zvládne odvetu o týždeň v Írsku, tak v 3. predkole narazí na silný rumunský klub Steaua Bukurešť. "O tom ešte nerozmýšľam. Teraz sa sústredím na ligový duel, potom na odvetu proti Sligo Rovers," dodal Karhan.