Naša športová akadémia

Naša športová akadémia akadémia

Cieľom akadémie je vytvoriť a udržať trvalý záujem o šport u detí a mládeže správnou motiváciou a odborným vedením a podporovať pohybovo nadanú mládež a jej rozvoj s cieľom úspešného prechodu do špeciálnej a vrcholovej športovej prípravy za účelom reprezentácie SR.

Profil

Šport: tenis
Dátum a miesto narodenia: 28. 02. 2002, Bratislava
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Výška: 190 cm
Hmotnosť: 72 kg
Hrá: pravou rukou
Tréner: Branislav Sekáč
Klub: TK LOVE 4 TENNIS Bratislava
Manažérska agentúra:
STARS for STARS
Škola: Športové gymnázium Bratislava, Ostredkova 10
Vzor: Dominic Thiem
Vybavenie: rakety Head
Tenisový cieľ: „Dlhodobým cieľom je byť v Top 10 rebríčka ATP a hrávať pravidelne na grandslamových turnajoch.“
Profil juniora na itftennis.com: KLIKNI 
Profil na etenis.sk: KLIKNI

Tenisové začiatky

Talentovaný reprezentant Slovenska Lukáš Pokorný začal s tenisom ako 4-ročný. Jeho začiatky sú spojené s kurtami na TJ Slávia Právnik v bratislavskej Petržalke. V najmladšom veku sa mu venovala ako trénerka Kinga Križan a neskôr aj počas juniorských čias hrával na dvorcoch TK Slávia STU pod vedením Mária Popoviča, Jaroslava Kormyša a Františka Horvátha. Keď mal 12 rokov, zapísal si úspechy na slovenských šampionátoch a začal veriť tomu, že v tenise môže niečo dosiahnuť. “Keď som bol na majstrovstvách Slovenska do 12 rokov, dostal som sa vtedy na halovom šampionáte do finále dvojhry. A v Trnave som vtedy vyhral štvorhru,“ hovorí. A prečo padol výber práve na tenis? „Tenis je individuálna hra. Je to len na mne, nie na celom tíme. Preto ma to baví a chcem sa v ňom neustále zlepšovať.“

Vzorom Lukáša je rakúsky tenista Dominic Thiem. „Hrá podobným štýlom ako ja, švihá, hrá aktívne.“

Lukášovým súčasným koučom v klube TK LOVE 4 TENNIS Bratislava je Branislav Sekáč. „Začali sme spolupracovať v roku 2018. Veľmi si rozumieme, podporujeme ma. Chce vylepšiť to, akým spôsobom hrám,“ hovorí Pokorný o spolupráci.

Novinky

Nenašli sa žiadne záznamy

Kontaktujte nás

Pluhová 2
831 03 Bratislava

+421 903 752 699
masarcin@starsforstars.eu