Martin prehral vo finále challengera v Prahe

Dátum: 26. 5. 2012 Martin prehral vo finále challengera v Prahe

Slovenský tenista Martin Kližan bol v Prahe už vo svojom siedmom challengerovom finále v kariére. Na antukovom turnaji ATP Challenger Tour Prague Open s dotáciou 85-tisíc USD bojoval o triumf s Argentínčanom a 117. hráčom sveta Horaciom Zeballosom, no prehral 6:1, 4:6, 6:7 (6).

Kližan v tejto sezóne vyhral už dva challengre zhodne v Maroku. V marci triumfoval v mestách Rabat a Marrakéš. V Prahe v prvých troch kolách nestratil slovenský tenista ani set. Najväčší súboj zviedol až v semifinále proti Slovincovi Aljažovi Bedenem, keď triumfoval 5:7, 6:3, 6:2. Týždeň predtým nestačil na toho istého tenistu v 1. kole ATP turnaja v Belehrade. „Bolo dobré, že som sa vyrovnal s jeho taktikou. Rovnako ako nedávno v Belehrade mi hral všetko do bekhendu. Aj keď som pár bekhendov pokazil, myslím si, že som tentoraz hral proti nemu dobre. Kľúčové bolo, že som sa po prvom sete zlepšil,“ uviedol pre oficiálny web turnaja Kližan.

Dramatické finále

Skúsený, 27-ročný Argentínčan Horacio Zeballos bol pre Martina ťažkou finálovou prekážkou. Celý zápas trval 153 minút. Aj keď prvý set náš tenista vyhral hladko 6:1, druhý prehral 4:6, a tak sa rozhodovalo v treťom dejstve. V ňom nepremenil Slovák až štyri mečbaly a v tajbrejku nakoniec nestačil na súpera. Do rebríčka ATP Entry pribudne zverencovi Karola Kučeru 60 bodov. „Bol to ťažký zápas. Je to pre mňa dôležité víťazstvo na ceste späť na miesta, kde som predtým bol,“ povedal víťaz a bývalý 41. hráč sveta.

V popoludňajšom finále nastúpil Kližan na pražskej antuke aj vo štvorhre s krajanom Igorom Zelenayom proti argentínsko-českému páru Zeballos, Rosol. Slováci prehrali po boji 5:7, 6:2, 10:12.