Viktória Kužmová zo STARS for STARS postúpila na turnaji WTA v Madride do 3. kola

Dátum: 6. 5. 2019 Viktória Kužmová zo STARS for STARS postúpila na turnaji WTA v Madride do 3. kola

Viktória Kužmová zo STARS for STARS hrala po fedcupových povinnostiach v Bratislave proti Brazílii a následne turnajoch WTA v Istanbule a Prahe (kde zvíťazila vo štvorhre) na podujatí WTA Premier Mandatory v španielskom Madride.

V Madride zdolala Kužmová v úvodnom kole dvojhry Nemku Juliu Görgesovú 7:5 , 6:4 a postúpila do druhého kola. Nad turnajovou šestnástkou zvíťazila prvýkrát v kariére, doteraz s ňou prehrala až štyrikrát. Za víťazstvo si Viktória pripíše 65 bodov do rebríčka WTA vo dvojhre. „Do zápasu som išla s tým, že nemám čo stratiť. Predtým som s ňou prehrala asi štyrikrát. Dobre som vedela, ako hrá. Náš nedávny zápas v Aucklande bol veľmi vyrovnaný a pamätala som si lopty, ktoré vtedy rozhodli. Snažila som sa robiť niečo inak. Skúsila som to práveže opačne, išla som skôr cez jej bekhend. Celkom mi to vychádzalo. V Madride sa mi hrá celkom dobre, lebo tu lopty dobre letia. Mám pocit, že je tu vyššia nadmorská výška. Odskoky lôpt sú vysoké, takže sa mi hralo super,“ povedala Kužmová po víťaznom zápase nad Nemkou pre web www.starsforstars.eu.

V druhom kole si poradila s ďalšou favoritkou  – Španielkou Carlou Suarezovou Navarrovou 6:4, 7:6(2), za čo Viktórii patrí 120 bodov do rebríčka WTA. Vďaka tomu si vyrovnala svoje kariérne maximum z marca tohto roka – 43. miesto v rebríčku. „Dnes mi dosť pomohol servis. To rozhodlo, lebo som zahrala naozaj dobré gemy pri mojom podaní presne vtedy, keď som to potrebovala. Súperka hrala veľmi nepríjemne. To nie je štýl, ktorý mi sedí. Je to typická antuková hráčka. Hrá spiny z forhendu, z bekhendu sa do toho tlačí. Bol to veľmi ťažký zápas. Rozhodlo podanie a tajbrejk, v ňom som do toho dala všetko, čo som mala. Podarilo sa to. Je to super,“ povedala Kužmová po postupe do 3. kola dvojhry v Madride. V ňom už prehrala so Simonou Halepovu dvakrát 0:6.

Zvíťazila na turnaji WTA, získala svoj prvý titul

Kužmová získala začiatkom mája v Prahe prvý titul na okruhu WTA. Spoločne s Ruskou Annou Kalinskou zvíťazili vo finále štvorhry nad turnajovými jednotkami Američankou Nicolou Melicharovou a Češkou Květou Peschkeovou 4:6, 7:5, 10:7. „Som rada, že nám vyšla štvorhra v Prahe. Podarilo sa nám zvíťaziť na turnaji WTA, aj keď ide len o štvorhru. Je to fajn,“ povedala Slovenka.

20190503_kuzmova_praha 

Partneri

Hlavný reklamný partner
Hlavný reklamný partner

Kontaktujte nás

Pluhová 2
831 03 Bratislava

+421 903 752 699
masarcin@starsforstars.eu