Úspechy Lukáša Pokorného na slovenských turnajoch

Dátum: 30. 8. 2020 Úspechy Lukáša Pokorného na slovenských turnajoch

Talentovaný tenista Lukáš Pokorný z projektu STARS for STARS zvíťazil vo dvojhre na turnaji de France Cup v Prešove. Predtým sa mu darilo aj na M-SR jednotlivcov do 18 rokov.

Vo finále posledného piateho podujatia Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, ktoré sa konalo v Prešove, zdolal Pokorný siedmeho nasadeného Jánosa Feketeho 3:6, 6:3, 6:1. Pre osemnásťročného Pokorného je to prvá trofej z mužského turnaja. Po majstrovstvách Slovenska dorastencov tak predĺžil víťaznú singlovú šnúru na deväť zápasov v rade. Zverenec trénerského dua Milan Martinec, Ľubomír Kurhajec a kondičného Dávida Olasza bol v Prešove po boku Lukáša Paloviča aj vo finále debla.

Titul aj na domácom šampionáte

Lukáš Pokorný zvíťazil vo finále majstrovstiev Slovenska dorastencov, ktoré sa konalo v Žiline, nad Petrom Benjamínom Privarom 6:7(4), 6:1, 6:3 a v poslednom roku dorasteneckej kategórie získal titul z letných M-SR. Tretí nasadený hráč si vylepšil vlaňajší výsledok. V roku 2019 sa prebojoval do finále, ale nad jeho sily bol vtedy Krištof Minárik.