Tím STARS for STARS obohatí biatlonista, členom projektu sa stal Miroslav Pavlák

Dátum: 19. 10. 2015 Tím STARS for STARS obohatí biatlonista, členom projektu sa stal Miroslav Pavlák

Po bedmintonistovi Hliničanovi, tenistoch Kužmovej a Brnovi a atlétovi Matúšovi získal individuálnu podporu od STARS for STARS i talentovaný biatlonista Miroslav Pavlák. Sedemnásťročný pretekár a majster Slovenska patrí k najväčším nádejám tohto olympijského športu pod Tatrami.

Biatlon patrí na Slovensku k najpopulárnejším a najúspešnejším zimným športom, čo bolo badať aj počas olympijských medailových úspechov Anastasie Kuzminovej alebo Pavla Hurajta. „Napriek tomu do tohto športu neprichádza dosť peňazí a my vieme, v akej situácii sú naši športovci. Miro Pavlák dokázal aj pri malom rozpočte dosiahnuť výsledky, ktoré sú obdivuhodné. Už o rok skôr, ako je zvykom u jeho rovesníkov, lyžoval na pretekoch so zbraňou. Má obrovský potenciál,“ hovorí projektový manažér STARS for STARS Miroslav Masarčin. „Nemalý vplyv na naše rozhodnutie malo i to, že jeho trénerom je už dlhú dobu Marek Matiaško, ktorý má skúsenosti s významnými podujatiami, veď bol piaty na ZOH v Turíne.“

PROFIL MIROSLAVA PAVLÁKA

Pavlák bude mať cez zmluvného partnera Sportmed zabezpečený zdravotný dohľad, testy a lekárske prehliadky, teda komplexné služby športového lekára. „K dispozícii je aj športový psychológ či konzultácie v oblasti tréningových plánov. V neposlednom rade získa finančnú podporu na kúpu nábojov. V jeho kategórii vystrieľajú športovci 12 000 až 15 000 nábojov ročne. On vystrieľal len tritisíc, čo je markantný rozdiel,“ vysvetľuje Masarčin. „Plusom pri Pavlákovi je aj fakt, že je cieľavedomý a výborne sa mu darí aj v štúdiu na strednej škole, čo je pre nás taktiež dôležité.“

Sú pred ním dôležité mesiace

Podpora pre 17-ročného Pavláka prichádza v čase, keď sa bude potrebovať presadiť medzi kadetmi. „Stále verím, že sa dostane na ZOH mládeže v nórskom Lillehammeri. Musí však splniť náročné kritériá. Ak to nevyjde, musí sa dostať na MS kadetov,“ hovorí Matiaško. „Mirko sa venuje biatlonu šesť rokov. Podľa pravidiel biatlonu len v pätnástich prešiel od vzduchovej zbrane k malorážnej puške, kde je zásadný rozdiel vo zdialenosti k terčom. Rozdiel strieľať na 10 a 50 metrov je päťnásobný a teda každá chyba, ktorú spraví pri pohybe so zbraňou je, päťnásobne väčšia,“ pokračuje Matiaško. „Vo svojom ročníku bojoval o prvé miesta. Má pravidelne zvládnutú prvú výkonnostnú triedu, čo znamená, že buď preteky vyhrá alebo nemá väčšiu stratu na víťaza ako desať percent,“ dodáva tréner.

Pavlák bude mať predsezónnu prípravu v novembri 2015 v Nórsku. „Cieľom je dostať sa na mládežnícku olympiádu. Nominačné preteky na Slovensku budú v januári počas prvých dvoch kôl Viessmannovho pohára. Na olympiádu pôjdu dvaja pretekári v mojej kategórii,“ teší sa na výzvu Pavlák, ktorý je milo prekvapený z podpory STARS for STARS. „Zástupcom projektu ma predstavil Marek Matiaško a som rád, že si ma vybrali. Podpora mi výrazne pomôže v rozvoji biatlonovej kariéry, ktorá tak môže dostať profesionálnejší rozmer,“ vyjadril sa talentovaný biatlonista.

Biatlonista Miroslav Pavlák s trénerom Marekom Matiaškom:

img_5249 

 


Galéria

Partneri

Hlavný reklamný partner
Hlavný reklamný partner

Kontaktujte nás

Pluhová 2
831 03 Bratislava

+421 903 752 699
masarcin@starsforstars.eu