Pavlák bol na olympiáde, v šprinte bol devätnásty, v štafetách desiaty

Dátum: 21. 2. 2016 Pavlák bol na olympiáde, v šprinte bol devätnásty, v štafetách desiaty

Ďalším vrcholným podujatím pre biatlonistu a člena STARS for STARS Miroslava Pavláka boli II. zimné olympijské hry mládeže, ktoré sa začali 12. februára 2016 a potrvali do 21. februára v nórskom Lillehammeri. Slovenský pretekár absolvoval na mládežníckej olympiáde tri disciplíny.

Pavlák sa najprv zúčastnil otváracieho ceremoniálu, ktorý sa konal v dejisku mládežníckej OH v piatok večer. „Je to tu veľmi zaujímavé, okrem športových povinností sa môžeme zapojiť do rôznych náučných aktivít. Boli sme si už viackrát prejsť trate a vyskúšali sme aj strelnicu. Trať vyzerá zaujímavo. Všade sú priateľskí a usmievaví športovci i dobrovoľníci,“ povedal o prvých zážitkoch Miroslav Pavlák, ktorý priblížil aj atmosféru ceremoniálu.

„Bolo to zaujímavé. Prišlo sa naň pozrieť veľmi veľa ľudí. Atmosféra bola úžasná. Zakončili ho krásnym ohňostrojom. Už sa neviem dočkať nedeľňajších pretekov,“ uviedol talentovaný biatlonista.

Miroslav Pavlák najprv štartoval v nedeľňajšom šprinte na 7,5 kilometra, ktorý sa začína na štadióne Birkebeineren Biathlon Stadium o 12:15. Skončil na dobrom 19.mieste. „Nepretekalo sa mi dobre, aj keď trať nevyzerá byť ťažká. Už v prvom kole som dosť cítil stehná. Na strelnici som bol dosť zadýchaný, lebo pred strelnicou je kopec a potom mierna rovina, ale zvládol som ju. Nesklopil som na stojke iba jeden terč. Inak bol krásny deň, svietilo slnko, našťastie bolo bezvetrie ,“ komentoval svoj výkon Pavlák pre starsforstars.eu.

V stíhačke sa Miroslav Pavlák umiestnil na 28. priečke medzi 50 pretekármi, netrafil sedem rán.

V miešaných štafetách sa Miroslav Pavlák so svojimi reprezentačnými kolegami umiestnil na konečnom 10. mieste.

Výsledky:

šprint na 7,5 km: 1. Claude (Fr.) 19:01,5 min (0), ... 19. Miroslav Pavlák +1:51,3 min (1).

stíhačka na 10 km: 1. Bakken (Nór.) 28:10,7 min (4),... 28. Miroslav Pavlák +5:09,7 (7).

miešané štafety: 1. Nórsko,... 10. Slovensko (Haidelmeierová, Horvátová, Lepeň, Miroslav Pavlák) +6:45,0 (1+8).

Galéria

Partneri

Hlavný reklamný partner
Hlavný reklamný partner

Kontaktujte nás

Pluhová 2
831 03 Bratislava

+421 903 752 699
masarcin@starsforstars.eu