Miroslav Pavlák bol na majstrovstvách sveta kadetov v Osrblí

Dátum: 23. 2. 2017 Miroslav Pavlák bol na majstrovstvách sveta kadetov v Osrblí

V stredu 22. februára sa začali vytrvalostnými pretekmi kadetov na 12,5 km majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone v Osrblí. Medzi štartujúcimi bol aj biatlonista Miroslav Pavlák z tímu STARS for STARS.

Pavlák najprv nastúpil na vytrvalostné preteky kadetov na 12,5 km, na ktorých sa mu nedarilo podľa predstáv. Skončil až 79. s jedenásťminútovým odstupom na víťazného Kanaďana Grandboisa. Pavláka potom čakal piatkový štart v rýchlostných pretekoch, v ktorých skončil na 74. mieste. Na záver ho čakali štafety na 3x7,5 km, v ktorých sa s kolegami Vlentom a Závalecom v tíme umiestnili na 15. priečke.

Mládežnícky svetový šampionát končí v utorok 28. februára 2017. Súťažilo na ňom takmer 450 pretekárov z 37 krajín vrátane 15 Slovákov. Na začiatku januára padlo rozhodnutie, že Brezno-Osrblie nahradí pôvodné dejisko ruský Ostrov.