Biatlonista Pavlák ide na mládežnícku olympiádu aj svetový šampionát!

Dátum: 10. 1. 2016 Biatlonista Pavlák ide na mládežnícku olympiádu aj svetový šampionát!

Najnovší člen projektu STARS for STARS Miroslav Pavlák potvrdil svoje kvality a na pretekoch v Osrblí sa kvalifikoval na najbližšie dva vrcholy biatlonovej sezóny kadetov.

Pavlák sa v Osrblí zúčastnil troch pretekov, najprv dvoch rýchlostných (piatok, sobota) a v nedeľu aj pretekov s hromadným štartom. „V piatok som bol druhý, v sobotu som vyhral a v nedeľu som skončil tretí. Môžem ísť aj na majstrovstvá sveta, aj na olympiádu mládeže do Lillehammeru. Veľmi sa teším,“ povedal v prvej reakcii Pavlák pre www.starsforstars.eu.

„Cítil som sa veľmi dobre, streľbu som mal celkom dobrú. V sobotu som trafil všetko, deň predtým som netrafil dva terče. V nedeľu som minul štyri. Prvé dva dni som sa po bežeckej stránke cítil veľmi dobre, lebo sneh bol veľmi podobný, rýchlejší. V nedeľu už pršalo. Zo snehu bola kaša, brzdilo ma to dosť, bolo to náročnejšie,“ pokračoval talentovaný biatlonista.

Kým sa bude konať svetový šampionát, Pavlák absolvuje s reprezentačným tímom sústredenie asi v rakúskom Obertilliachu. Odtiaľ pôjdu rovno do Rumunska na šampionát, kde kadetov bude viesť reprezentačný tréner Milan Gašperčík.

MS juniorov a kadetov sa konajú od 25. januára do 2. februára 2016 v rumunskom stredisku Cheile Gradistei. Ďalším vrcholným podujatím sú II. zimné olympijské hry mládeže, ktoré sa začínajú 12. februára 2016 a potrvajú do 21. februára v nórskom Lillehammeri.

Photos: Milan Hutera pre www.starsforstars.eu.

Galéria

Partneri

Hlavný reklamný partner
Hlavný reklamný partner

Kontaktujte nás

Pluhová 2
831 03 Bratislava

+421 903 752 699
masarcin@starsforstars.eu