Bedmintonista Hliničan bol v semifinále národného šampionátu

Dátum: 12. 12. 2017 Bedmintonista Hliničan bol v semifinále národného šampionátu

Dlhoročný člen STARS for STARS a bedmintonista Matej Hliničan má za sebou ďalšiu účasť na majstrovstvách Slovenska v bedmintone, ktoré sa konali v Trenčíne.

Ambície Hliničana boli, tak ako každý rok na národnom šampionáte, tie najvyššie. Na domácej pôjde v Trenčíne chcel získať svoj druhý titul. „Už pred vyžrebovaním som vedel, že sa v semifinále stretnem so svojim najväčším súperom a tak moje sústredenie už od začiatku smerovalo k tomuto zápasu. Prvý hrací deň som zvládol bez problémov a cítil som sa veľmi dobre pred najdôležitejším semifinálovým duelom. Po výbornom prvom sete som upustil od taktiky a v druhom sete som výrazne prehral. V treťom som začal výborne a nebyť viacerých nevynútených chýb pri veľmi dobrých šanciach, verím tomu, že by som odskočil súperovi výrazným rozdielom. A zápas by som vyhral. Takto sme sa ťahali bod po bode do stavu 17:16, keď som absolútne zlyhal v koncovke a súperovi som dovolil získať 5 bodmi v rade zápas pre seba,“ povedal Hliničan pre www.starsforstars.eu.

„Milanovi Dratvovi musím pogratulovať k titulu, hral veľmi dobre. No stále si neviem prestať vyčítať, že som zápas prehral, aj keď som bol v treťom sete lepším hráčom na kurte. V športe však bývajú aj takéto momenty a nemôžem si to dlho vyčítať. Mám pred sebou ďalší rok, ďalšie možnosti a najväčším pozitívom je fakt, že Slovenský zväz bedmintonu ma podporí a tak budem môcť ešte minimálne rok ostať trénovať v Centre of Excellence v dánskom Holbaeku,“ dodal pozitívnu novinku Hliničan.

Dvojhra mužov – semifinále M-SR v bedmintone:

Milan Dratva (Lokomotíva Košice-1) - Matej Hliničan (M-Šport Trenčín-3) 2:1 (-15, 10, 17)