David Damian Brna zo STARS for STARS získal prvý set na challengerovej úrovni

Dátum: 6. 8. 2016 David Damian Brna zo STARS for STARS získal prvý set na challengerovej úrovni

Antukový mužský turnaj STRABAG Challenger Open 2016 sa začal v sobotu v Trnave zápasmi prvého kola kvalifikácie dvojhry. V nich sa predstavil aj David Damian Brna zo STARS for STARS, ktorý potrápil favorizovaného súpera zo Španielska Pedra Martineza, ale nakoniec mu podľahol 3:6, 6:4, 3:6.

Španiel Martinez je 405. hráčom rebríčka ATP, zatiaľ čo Brna na svoj prvý ATP bod na profiokruhu stále čaká. Slovákovi a členovi projektu STARS for STARS sa však podarilo potrápiť favorizovaného súpera. „Snažil som sa zachytiť už začiatok, veľmi mi to tam nešlo. Bol skúsenejší, vedel, čo má hrať. Mohol som sa uchytiť v prvom sete, ale súper ho zvládol lepšie. Do druhého setu som išiel s tým, že ho idem zničiť. Išiel som úplne naplno, vydal som zo seba všetko. Ledva sa mi to podarilo uhrať na 6:4. V treťom sete hral zodpovedne. Ja som skúšal tvoriť hru, kraťasy, ale on bol ako stroj,“ uviedol po zápase Brna, ktorý bol spokojný s predvedenou hrou. Medzi mužmi išlo o jeden z jeho najlepších výkonov. „Mal som z toho veľmi dobrý pocit, je to možné.“

Brna odohral len svoj druhý zápas v kvalifikácii challengerového podujatia, v júni bol na turnaji v Poprade, kde prehral v dvoch setoch. Teraz teda získal prvý set na tejto úrovni.

Začiatkom roka hrával Brna ešte juniorské turnaje, teraz skúša už len mužské podujatia Futures a challengere. V čom sa to líši? „Je to oveľa rýchlejšie, nečakal som to. Keď nehráte rýchlo, máte smolu pri výmenách.“ Hráč klubu TC EMPIRE vnímal ak skandovanie domácich fanúšikov. „Z hľadiska som cítil výbornú podporu. Všetci mi fandili, bol som prekvapený z toľkých ľudí, ktorí ma prišli podporiť,“ dodal s úsmevom.