Marek Bugár bol siedmy na GP Matoušek, Adam Foltán štartoval v Terezíne

Dátum: 12. 5. 2017 Marek Bugár bol siedmy na GP Matoušek, Adam Foltán štartoval v Terezíne

Dvaja cyklisti Marek Bugár a Adam Foltán, ktorých podporuje nadácia STARS for STARS, sa zúčastnili pretekov. Bugár absolvoval etapové Medzinárodné preteky mieru GP Matoušek po dlhšej tréningovej pauze, ale bol úspešný. Foltán bojoval na pretekoch v severnom Česku.

Bugár bol ako reprezentant SR na GP Matoušek po dlhšej tréningovej pauze, ktorú spôsobil natrhnutý sval. „V ťažkom stúpaní 15 km pred cieľom sa rozdelil pelotón na viacero skupín. Ja som ostal v prvej a vydržalo nám to až do cieľa, kde som došpurtoval tretí. To ma posunulo v priebežnom poradí na piate a neskôr 4. miesto vďaka nazbieraným bonifikáciám z rýchlostných prémií. Mojim cieľom bolo bojovať o pódiové umiestnenie, prípadne o 1. miesto, ale taktická chyba v poslednej etape a únava na časovke ma posunula na 7. miesto. S výsledkom som spokojný. Dokázal som sa veľmi rýchlo dostať do formy po výpadku bez tréningu a bojovať o pódiové umiestnenia. Teraz ma čaká kratšia pauza od súťaženia a ťažká príprava na blížiace sa M-SR,“ povedal pre www.starsforstars.eu Bugár.

Adam Foltán sa zúčastnil prestížneho cyklistického podujatia 46. Závod míru juniorů v českom Terezíne. Celkovo skončil na 64. mieste zo 130 pretekárov, s čím nie je úplne spokojný. „No na týchto pretekoch som sa veľmi nesústredil na celkové poradie, pretože terén pre mňa nebol veľmi vhodný. V prvej etape som skončil na 22. mieste a bol som prvý zo Slovákov. V druhej etape som bol 63., čo bola časovka. V tretej etape som bol tridsiaty aj pre technické problémy. Počas etapy sa vyskytlo pár nepríjemných situácií, keď som takmer spadol. Štvrtá etapa bola najťažšia s cieľom v Nemecku. Kopec mal 13 kilometrov a z toho 7 km malo priemerné prevýšenie 9,2%. Nedarilo sa mi, skončil som až na 89. priečke. V nedeľu bola posledná etapa, v ktorej som sa umiestnil na 23. mieste a bol som druhý zo Slovákov. Cítim, že mám stále veľké rezervy,“ dodal Foltán, ktorý by chcel o dva týždne na pretekoch vo francúzskom Morbihane priviesť body do svetového rebríčka.