Prejsť na navigáciu

Viktória Kužmová vybojovala prvé víťazstvo na okruhu WTA v hlavnej súťaži v Linzi

article-image

Ženský turnaj Upper Austria Ladies Linz s dotáciou 226 750 USD, na ktorom bola členka STARS for STARS Viktória Kužmová, sa hral v hale na harde a konal sa od 7. do 15. októbra 2017 v rakúskom meste Linz.

Viktória Kužmová zo STARS for STARS bola v trojkolovej kvalifikácii dvojhry, z ktorej sa prebojovala do hlavnej súťaže turnaja WTA vôbec po prvý raz v kariére! Takisto získala prvý triumf v hlavnej súťaži, keď v utorok zdolala držiteľku divokej karty a bývalú 45. hráčku sveta z Nemecka Annu-Lenu Friedsamovú 6:2, 7:5!

V druhom kole vyzvala ďalšiu Nemku a siedmu nasadenú Tatjanu Mariu, s ktorou prehrala 2:6, 3:6.

Kužmová sa v rebríčku WTA posunula už na 129. miesto vo dvojhre, čo je zatiaľ jej osobné maximum.

VÝSLEDKY:

Linz, Rakúsko, WTA International, Upper Austria Ladies Linz, 226 750 USD, hard, hala:
1. kolo kvalifikácie: Annika BECK (GER) 7-5 7-6(8)

b d baner 266x127
Business Golf Tour, Tennis Champions, ATP Challenger Open, STARS for STARS a Športovec roka. Úspešné a populárne projekty agentúry B&D agency, ktorej prvoradým cieľom je spokojnosť fanúšikov, klientov a partnerov.
b d baner 266x127 2
b d baner 266x127 3
b d baner 266x127 4
b d baner 266x127 6
b d baner 266x127 7